Nurtują Cię złożone relacje między prawem korporacyjnym a prawem pracy na przykładzie funkcjonowania członków zarządu. Od momentu ich powołania – i ewentualnego zatrudnienia – przez kwestie odpowiedzialności w obu reżimach prawnych, aż po odwołanie z funkcji i rozwiązanie umowy o pracę.
- Jakie stosunki prawne mogą łączyć członka zarządu ze spółką?
- Czy każdy członek zarządu może być pracownikiem spółki?
- Na jakich zasadach i do jakiej wysokości członek zarządu odpowiada wobec spółki, jeżeli jest jednocześnie pracownikiem spółki?
W najnowszym odcinku podcastu TPA Observer, Kamil Łamiński, Associate Partner i Joanna Jędrzejewska, Counsel w Baker Tilly Legal Poland analizują złożone relacje między prawem korporacyjnym a prawem pracy na przykładzie funkcjonowania członków zarządu. Od momentu ich powołania – i ewentualnego zatrudnienia – przez kwestie odpowiedzialności w obu reżimach prawnych, aż po odwołanie z funkcji i rozwiązanie umowy o pracę. Eksperci omawiają m.in. potencjalne kolizje między reżimem korporacyjnym a pracowniczym, najczęstsze błędy przy konstruowaniu umów z członkami zarządu oraz ryzyka wynikające z niewłaściwego zakończenia współpracy.
Podcasty dostępne są również na platformach Spotify | YouTube | Google Podcasts | Apple Podcasts
Obejrzyj najnowszy odcinek i dowiedz się, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, wybierając formę współpracy.
W odcinku omówimy m.in.:
✅ Jakie formy współpracy mogą łączyć członka zarządu ze spółką?
✅ Czy każdy członek zarządu może być zatrudniony na etacie?
✅ Jak wygląda odpowiedzialność członka zarządu w obu reżimach prawnych?
✅Czy odwołanie z funkcji = wypowiedzenie umowy o pracę?
✅ Jakie błędy popełniane są przy zawieraniu umów z członkami zarządu i jak ich unikać?
Zachęcamy do odsłuchania najnowszego odcinka – ten materiał pomoże Ci zrozumieć, jak mądrze zarządzać ryzykiem i uniknąć kosztownych pomyłek.
To obowiązkowy odcinek dla osób pełniących funkcje członka zarządu lub planujących wejście do zarządu – szczególnie w kontekście rosnących oczekiwań wobec odpowiedzialności menadżerskiej.
Chcesz być na bieżąco z przepisami podatkowymi i nowościami w doradztwie prawnym?
Subskrybuj wybrane przez Ciebie newslettery już teraz!