W analizowanym przypadku spółka prowadzi działalność w branży retail która to obejmuje sprzedaż detaliczną towarów i usług bezpośrednio do odbiorców końcowych.
WięcejCeny transferowe
Transakcje z podmiotami powiązanymi z roku na rok intensywniej skupiają uwagę władz skarbowych. Resort finansów systematycznie wdraża zmiany w rozliczeniach podmiotów powiązanych, aby mogły być one bardziej przejrzyste, a rozliczenia bezpieczniejsze. Ostatnie nowości w obszarze cen transferowych zostały wprowadzone w obszernym pakiecie zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu. I to nie koniec. MF zapowiedział kontynuowanie prac w zakresie zmiany regulacji podatkowych w tym obszarze.
Stąd w naszych artykułach podejmujemy tematykę cen transferowych i transakcji między podmiotami powiązanymi. Sygnalizujemy pojawiające się wyzwania, opisujemy zmiany w prawie, czy analizujemy wytyczne MF.


KubińskaPartner, Head of Transfer Pricing

GoławskaManager, Transfer Pricing

KubiśPartner, Tax Advisor
Najnowsze posty
Case study – wykorzystanie metody koszt plus w praktyce
W analizowanym przypadku spółka działa w branży motoryzacyjnej i specjalizuje się w produkcji nadwozi i naczep.
WięcejPraktyczne wskazówki dotyczące stosowania metody koszt plus
Metoda koszt plus stanowi jedną z tzw. tradycyjnych metod weryfikacji cen ustalanych w transakcjach zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi.
WięcejPraktyczne wskazówki dotyczące zastosowania metody podziału zysku
Metoda podziału zysku (Metoda MPZ) to jedna z pięciu podstawowych metod weryfikacji cen transferowych.
WięcejPraktyczne wskazówki dotyczące zastosowania metody odprzedaży
Praktyczne wskazówki dotyczące skutecznego stosowania metody ceny odprzedaży.
WięcejPraktyczne wskazówki dotyczące zastosowania metody TNMM
Metoda marży transakcyjnej netto (Metoda TNMM) jest jedną z najczęściej stosowanych metod weryfikacji cen transferowych, pozwalającą na ocenę rynkowości transakcji kontrolowanej.
Więcej